Przejdź do treści
top

Zadbaj o środowisko naturalne z programem Clean Advantage FLEETCOR

Zadbaj o środowisko naturalne z programem Clean Advantage
Zadbaj o środowisko naturalne z programem Clean Advantage

Szacuje się, że transport i logistyka mogą odpowiadać nawet za 30% całkowitej emisji dwutlenku węgla w Unii Europejskiej. Na szczęście istnieje coraz więcej ogólnodostępnych inicjatyw dla przedsiębiorców, które pozwalają bez większego wysiłku chronić planetę i dbać o jej zdrowie. Najlepszym przykładem jest program ekologiczny Clean Advantage. Dzięki niemu również Ty możesz realnie wpływać na poprawę stanu środowiska naturalnego!

Dlaczego redukcja emisji CO2 jest tak ważna?

Wprowadzenie do ekosystemu niepożądanych gazów, w tym dwutlenku węgla, który wydziela się podczas spalania paliwa, ma niekorzystny wpływ na środowisko naturalne. Nadmiar szkodliwych substancji w atmosferze zagraża naszej planecie, a w przyszłości może doprowadzić do poważnego kryzysu ekologicznego, którego skutki odczuje każdy z nas! Zbyt duża emisja dwutlenku węgla przyczynia się do globalnego ocieplenia, przez co wzrasta poziom mórz i zmieniają się warunki klimatyczne na całym świecie. To z kolei stanowi duże niebezpieczeństwo dla roślin i zwierząt, które nie są w stanie przetrwać drastycznych zmian klimatycznych. Dodatkowo dwutlenek węgla w powietrzu jest wdychany przez ludzi i zwierzęta, co może powodować dyskomfort w oddychaniu, a nawet duszności.

Jak można przyczynić się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla?

Chociaż bezpośrednie ograniczenie emisji CO2 w transporcie zawodowym może być bardzo trudne, istnieje wiele innych sposób, w które możesz chronić środowisko i przeciwdziałać kryzysowi ekologicznemu. Dzięki kampanii Clean Advantage od FLEETCOR możesz wspierać liczne projekty na rzecz ochrony środowiska, dzięki czemu sprawisz, że Twoja firma będzie bardziej ekologiczna. Inicjatywy zrealizowane w ramach środków zebranych przy pomocy programu Clean Advantage obejmują kilkadziesiąt różnych projektów na całym świecie, w tym również w Polsce.

Jak to działa? Po dołączeniu do programu za każdy zakupiony litr paliwa pobierzemy od ciebie opłatę w wysokości 1% od transakcji, aby wspierać certyfikowane projekty równoważenia emisji dwutlenku węgla. Dzięki temu każdy zatankowany w Twojej firmie litr realnie przyczynia się do wsparcia i ochrony planety.

Realna zmiana bez wysiłku

Program Clean Advantage to jeden z najprostszych sposobów na zwiększenie ekologii Twojej firmy. Zasada jest prosta – im więcej jeździsz i tankujesz, tym więcej środków na ratowanie planety przekazujesz. Do dzisiaj środki zebrane w ramach inicjatywy pozwoliły na zrównoważenie emisji ponad 2,5 miliona ton metrycznych CO2, co stanowi równowartość rocznej emisji spalin z ponad 500 tysięcy samochodów osobowych. Każdy zatankowany litr zapewnia zrównoważenie około 1,3 kilograma dwutlenku węgla. Przeciętny klient zapisany do programu Clean Advantage tankuje średnio 500 litrów rocznie, co przekłada się na działania równoważące około 6,5 tony dwutlenku węgla.

Bądź eko! Zdobądź certyfikat dla swojej firmy.

Projekt Clean Advantage to propozycja dla wszystkich firm, które chcą zaangażować się w walkę o środowisko naturalne. Nasze doświadczenie pokazuje, że firmy, które aktywnie włączają się w działania proekologiczne przyciągają świadomych klientów, co przekłada się na dynamiczniejsze tempo rozwoju przedsiębiorstwa.

Wybierając Clean Advantage otrzymujesz od nas certyfikat, którym możesz pochwalić się w biurze lub na stronie internetowej. Możesz zatem w łatwy sposób pokazać swoim klientom, że jesteś eko i wspierasz inicjatywny na rzecz środowiska naturalnego. Będąc członkiem naszego programu, możesz również korzystać z cyfrowego emblematu Clean Advantage. Emblematy dostępne są we wszystkich językach, dzięki czemu możesz używać ich w komunikacji z klientami zagranicznymi.

Chcesz dołączyć do naszego programu? Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o Clean Advantage i zaletach wynikających z zapisania się do programu.

Aby pozostać na bieżąco z nowościami ze świata FLEETCOR oraz dowiedzieć się więcej o działaniach ekologicznych, zachęcamy do polubienia naszego profilu na Facebook, na którym regularnie informujemy o naszych produktach.

AKTUALNOŚCI FLEETCOR
– BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Nowy interfejs portalu ‘Carnet OBD’ - czyli więcej korzyści z telematyką od FLEETCOR

W FLEETCOR stale pracujemy nad ulepszaniem naszych produktów, aby ułatwić życie naszym klientom oraz pomóc im zaoszczędzić czas i pieniądze.

Szczegóły

Zadbaj o środowisko naturalne z programem Clean Advantage FLEETCOR

Szacuje się, że transport i logistyka mogą odpowiadać nawet za 30% całkowitej e

Szczegóły

Cyfrowa transformacja firm: co musisz wiedzieć?

W chwili obecnej firmy stoją w obliczu wszechobecnej cyfryzacji i postępu techn

Szczegóły

Monitoruj, analizuj i optymalizuj

We FLEETCOR robimy wszystko, by zarządzanie flotą było proste i przyjemne – innowacyjne, przejrzy

Szczegóły

Wygodna kontrola kosztów floty z systemem lokalizacji Carnet

Zastanawiasz się, jak  przejąć kontrolę nad bieżącymi kosztam

Szczegóły
bg

CZY WZBUDZILIŚMY TWOJE ZAINTERESOWANIE? – POZWÓL, ŻE ODEZWIEMY SIĘ DO CIEBIE

Chcesz dowiedzieć się więcej o nas, o naszych produktach i usługach? Pozwól naszemu nowemu zespołowi obsługi klienta oddzwonić do Ciebie i przedstawić indywidualną ofertę.
Wybierz najwygodniejszy sposób i pozwól nam do Ciebie oddzwonić. Nie masz ochoty na wysłuchiwanie irytujących melodyjek ani na długi czas oczekiwania?

Nie zwlekaj i skorzystaj z naszej usługi oddzwaniania – oszczędzisz czas i nerwy: