Przejdź do treści
top

Monitoruj, analizuj i optymalizuj

Kontrola kosztów floty z systemem lokalizacji Carnet
Kontrola kosztów floty z systemem lokalizacji Carnet

We FLEETCOR robimy wszystko, by zarządzanie flotą było proste i przyjemne – innowacyjne, przejrzyste systemy płatności firmowych i sprawny monitoring pojazdów to nasza domena.Jakie konkretnie produkty i usługi znajdziesz w naszej ofercie? Czy korzystanie z monitoringu pojazdu lub karty paliwowej ma sens w przypadku Twojej firmy? Wyjaśniamy jakie korzyści możesz odnieść dzięki inteligentnym rozwiązaniom do zarządzania flotą firmową.

 

Kim jesteśmy

Jesteśmy FLEETCOR. Pomagamy w usprawnieniu kontroli bieżących kosztów małych i średnich przedsiębiorstw. Tworzymy przyszłość płatności firmowych upraszczając i zabezpieczając opłaty za paliwo, płatności ogólne, opłaty drogowe i koszty zakwaterowania.  Monitorujemy pojazdy i ułatwiamy zarządzanie flotą każdego przedsiębiorstwa.

 

Jakie usługi oferujemy 

W ofercie naszych produktów i usług znajdziesz:

 • monitoring pojazdów za pomocą urządzenia lokalizacyjnego GPS, Carnet
 • karty paliwowe Shell Card i LOTOS Biznes umożliwiające przedsiębiorcom lepszy wgląd w koszty paliwa i bezpieczeństwo bezgotówkowych transakcji, 

 

Czym jest Carnet?

We FLEETCOR zdajemy sobie sprawę, że im większa flota, tym trudniejsza jej kontrola, dlatego postanowiliśmy ją usprawnić. Tak powstała usługa Carnet – urządzenie monitorujące GPS, które umożliwia przedsiębiorcom śledzenie ich pojazdów, czasu pracy kierowców oraz wybieranej przez nich drogi. Carnet pomaga w zarządzaniu flotą i usprawnia jej działanie.

W zależności od rodzaju przedsiębiorstwa i jego wewnętrznych potrzeb, w naszej ofercie znajdziesz dwa rodzaje usługi: prosty w montażu, ale z ograniczoną liczbą funkcji Carnet OBD oraz znacznie bardziej rozbudowany Carnet 85

Fleetcor Carnet

 

Najważniejsze funkcje usługi Carnet 

 • śledzenie pojazdu w Polsce i na terenie całej Europy
 • automatyczna ewidencja przebiegu pojazdu akceptowana przez polską administrację skarbową
 • zapis rejestru trasy
 • tworzenie podstawowych raportów na podstawie danych pojazdu 
 • integracja z kartami paliwowymi

 

Korzystamy z satelitów GPS i wykorzystujemy sieci komórkowe do przesyłania informacji do naszych serwerów. W ten sposób otrzymujesz najbardziej aktualne dane dotyczące Twoich pojazdów.

 

Carnet to więc nie tylko urządzenie, ale i związana z nim usługa. W zależności od rozmiaru Twojej floty, sam wybierasz ilość urządzeń i korzystny dla Ciebie abonament, który może iść także w pakiecie z kartą paliwową lub taryfami zagranicznymi. 

Dla kogo jest Carnet?

 • małe i średnie przedsiębiorstwa, których floty działają m.in. w zakresie:
  • dostaw kurierskich
  • transportu rzeczy delikatnych, gdzie kontrola stylu jazdy kierowcy może okazać się kluczowa
  • dostawy jedzenia, gdzie warto mieć na uwadze temperaturę panującą w pojeździe
  • transportu zwierząt
  • transportu rzeczy cennych, gdzie istotne może okazać się posiadanie dodatkowej opcji alarmu
  • transportu maszyn rolniczych i ciężarówek
 • firmy działające zarówno w Polsce, jak i na terenie Europy
   

 

Czy Carnet jest dla mnie? 

Carnet jest rozwiązaniem stworzonym dla Ciebie jeżeli:

 • masz co najmniej jeden pojazd służbowy
 • chcesz mieć kontrolę nad tym, gdzie są Twoje pojazdy w danym momencie 
 • chcesz się rozliczać za pomocą jednej faktury na koniec miesiąca 
 • chcesz odzyskiwać podatek VAT za wyjazdy zagraniczne 

 

Jakie korzyści daje usługa Carnet?

 

1. Przede wszystkim czas i bezpieczeństwo 

Carnet ułatwi Ci kontrolę bieżących kosztów paliwa, dzięki czemu zaoszczędzisz czas spędzony na żmudnych rozliczeniach. 

1

 

2. Wiedzę o liczbie przejechanych kilometrów i zużyciu paliwa

Aplikacja poinformuje Cię o liczbie przejechanych kilometrów i zużyciu paliwa przez każdy pojazd Twojej floty. Dodatkowo, łącząc usługę monitoringu z kartą paliwową, otrzymasz zintegrowaną informację o kosztach i zużyciu, nie wspominając o prostym rozliczeniu za pomocą jednej faktury.

2

3. Ułatwienia przy serwisowaniu floty

Znacznie prostsze będzie też dla Ciebie dbanie o serwis floty oraz jej bezpieczeństwo. Dzięki regularnym przypomnieniom po ustalonej liczbie przebytych kilometrów lub określonym czasie, już nigdy nie zapomnisz o serwisie pojazdu. 

3

4. Ułatwienia przy zwrocie podatku VAT przy wyjazdach za granicę

W przypadku częstych podróży za granicę, dzięki zapisanym rejestrom tras i tworzonym raportom, znacznie wygodniejsze będzie dla Ciebie zamówienie opcji zwrotu podatku VAT za wyjazdy zagraniczne. Zaoszczędzisz czas i szybciej odzyskasz swoje pieniądze. 

4

 

Dlaczego oferujemy dwa różne rozwiązania Carnet?

Nie wszystkie floty mają takie same potrzeby. Dla niektórych przedsiębiorców śledzenie ich pojazdów jest kluczowe i zarazem wystarczające. Nie wszyscy potrzebują kontrolować temperaturę w samochodzie lub monitorować styl jazdy kierowcy. To właśnie z myślą o różnych potrzebach naszych klientów powstało rozróżnienie na Carnet OBD oraz Carnet 85.

Carnet OBD & Carnet 85

Jak działają obydwa urządzenia? Carnet ODB, podłączony w kilkanaście sekund do złącza OBD, automatycznie łączy się z serwerem i przesyła dane do zsynchronizowanego portalu Carnet i aplikacji mobilnej FLEETCOR Carnet 4

Carnet 85, jako bardziej rozbudowane urządzenie monitorujące, do portalu i aplikacji dostarcza więcej szczegółowych informacji, a co za tym idzie jego montaż jest nieco bardziej złożony niż w przypadku Carnet OBD. Zalecamy pomoc mechanika. 

 

Różnica nie polega jednak tylko na procesie instalacji, a przede wszystkim na funkcjonalności. Przeglądnij poniższą tabelę, aby sprawdzić, która wersja urządzenia Carnet najlepiej odpowiada potrzebom Twojego przedsiębiorstwa. 

 

Sprawdź sam!

Jeżeli wciąż nie jesteś pewny, czy Carnet rzeczywiście usprawni zarządzanie Twoją flotą, przekonaj się próbując wersję demo Carnet 4. Zobaczysz tam jak wygląda interfejs portalu, jakie opcje oferuje i jak funkcjonuje. Sprawdź wszystko na spokojnie, bo z wersji demo możesz korzystać do woli. 

Gdy się już upewnisz, że to rozwiązanie, którego potrzebuje Twoja firma – daj nam znać, a my zajmiemy się całą resztą. 

 

Co to jest karta paliwowa?

To wygodne rozwiązanie, które umożliwia bezgotówkowy zakup paliwa, bezpieczeństwo płatności oraz kontrolę i uproszczenie rozliczania firmowych kosztów. Dzięki karcie paliwowej taniej zatankujesz swoje pojazdy oraz staniesz się beneficjentem specjalnych programów lojalnościowych i rabatów.

 

Decydując się na kartę jednego z renomowanych dystrybutorów paliw – takich jak LOTOS czy Shell – możesz liczyć na dopasowanie produktu do indywidualnych potrzeb Twojej firmy. 

 

Co jeszcze dostaniesz w bonusie?

Posiadając LOTOS Biznes otrzymasz zniżkę na paliwo oraz zatankujesz na 500 stacjach w Polsce, gdzie dodatkowo otrzymasz korzystne zniżki na inne usługi i produkty.

Lotos BIZNES

Wraz z Shell Card bak swojej floty napełnisz na ponad 900 stacjach w Polsce oraz ponad 38 tysiącach stacji partnerskich w całej Europie, skorzystasz ze zmiennych ofert specjalnych oraz zaoszczędzisz na cenie paliwa. 

shell palivove karty pre firmy FLEETCOR

Dla kogo są karty paliwowe? 

 • małe i średnie przedsiębiorstwa, których floty pracują w Polsce
 • małe i średnie przedsiębiorstwa, których floty pracują na terenie Europy
 • właściciele samochodów firmowych, choćby jednoosobowe działalności gospodarcze z jednym czy dwoma samochodami firmowymi 

 

Połączenie usługi Carnet z kartą paliwową

Monitorując swoją flotę z usługą Carnet, do każdego pojazdu możesz przypisać kartę paliwową Shell Card lub LOTOS Biznes. Dzięki temu będziesz mógł bezpośrednio kontrolować koszty paliwa każdego pojazdu, a miesięczne rozliczenia staną się znacznie prostsze – zaoszczędzisz czas, który spędziłbyś na samodzielnym przypisywaniu zakupów paliwowych do swoich pojazdów. Co więcej, za wszystko rozliczysz się za pomocą jednej faktury. 

 

Masz wątpliwości?

Jeżeli wciąż nie jesteś pewien które z naszych rozwiązań przyniesie najwięcej korzyści Twojej firmie, skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci w wyborze spersonalizowanego rozwiązania dla Twojej floty.

AKTUALNOŚCI FLEETCOR
– BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Przygotuj swoją flotę na wiosnę – o co warto zadbać przed nadchodzącym sezonem

Każda pora roku rządzi się innymi prawami, również jeśli chodzi o przygotowanie pojazdu.

Szczegóły

Płatne autostrady w Polsce. Jak sprawnie opłacać odcinki płatne przez videotolling?

Z tego artykułu dowiesz się: 

Działanie karty paliwowej i jej zalety: wszystko, co powinieneś wiedzieć

Karta paliwowa jest wygodna w użyciu i może odciążyć z wielu obowiązków.

Szczegóły
bg

CZY WZBUDZILIŚMY TWOJE ZAINTERESOWANIE? – POZWÓL, ŻE ODEZWIEMY SIĘ DO CIEBIE

Chcesz dowiedzieć się więcej o nas, o naszych produktach i usługach? Pozwól naszemu nowemu zespołowi obsługi klienta oddzwonić do Ciebie i przedstawić indywidualną ofertę.
Wybierz najwygodniejszy sposób i pozwól nam do Ciebie oddzwonić. Nie masz ochoty na wysłuchiwanie irytujących melodyjek ani na długi czas oczekiwania?

Nie zwlekaj i skorzystaj z naszej usługi oddzwaniania – oszczędzisz czas i nerwy: