Jak oszczędzać na paliwie?

Niezależnie od aktualnych cen paliwa, kierowcy zawsze szukają nowych możliwości oszczędzania. Dotyczy to zarówno kierowców zawodowych, jak i podróżujących sporadycznie. Problem staje się jeszcze istotniejszy dla właścicieli firm transportowych, którzy nieraz muszą zarządzać całą flotą i a oszczędność na paliwie stanowi istotny punkt w całym przedsięwzięciu. Sposobów na rozwiązanie tej kwestii jest kilka, a to, na jaki się zdecydujemy, uzależnione jest od naszej determinacji i kalkulacji tego, w który z nich opłaca się nam zainwestować, aby w ostatecznym rozrachunku zaoszczędzić.

Eco driving

Skoro już ośrodki szkoleniowe dla kierowców oferują kursy z ekonomicznej jazdy, to rzeczywiście musi mieć to przełożenie na realną oszczędność paliwa. Eco driving opiera się na stosowaniu ekonomicznych zasad jazdy, co w ostatecznym rozrachunku może przyczynić się do oszczędności. Warto przeszkolić kierowców w tym zakresie, gdyż przyniesie to wymierne oszczędności, ale także zwiększy bezpieczeństwo jazdy, tym samym zmniejszając ryzyko spowodowania wypadku przez kierowcę. Wspomóc należy jednak nie tylko kierowcę, ale również pojazd. Warto więc zainwestować w odpowiednie opony klasy premium – lepsza jakość to lepsza przyczepność, a tym samym mniejsze spalanie. Warto też regularnie sprawdzać ciśnienie w oponach – gdy jest ono za niskie, chociażby o 0,5 bar, zużycie paliwa automatycznie wzrasta o nawet 4%. Oczywiście trzeba pamiętać o obciążeniu pojazdu. Tutaj przede wszystkim powinno się użyć zdrowego rozsądku - nie należy przewozić niepotrzebnych rzeczy zwiększających masę pojazdu przekładającą się na większe spalanie.

Karty paliwowa – co to takiego?

Gdy pojazd jest już dobrze wyposażony, a kierowca świadomy tego, jak podczas jazdy zmniejszyć spalanie, przychodzi pora na szukanie oszczędności na innej płaszczyźnie. Jednym z popularniejszych rozwiązań są wszelkiego rodzaju karty paliwowe. Pozwalają one na redukcję kosztów związanych z tankowaniem, a dodatkowo ułatwiają sprawne zarządzanie całym taborem, co niesie ze sobą wiele innych korzyści, nie tylko oszczędności na tankowaniu. Karty paliwowe to rabaty zarówno na paliwo, jak i na dodatkowe usługi oraz towary. Jest to bezgotówkowa forma płatności, co ma istotne znaczenie dla wielu przewoźników, w kwestiach oczędności czasu, wygodody użytkowania a przede wszystkim bezpieczeństwa. Przykładem takiego sposobu na oszczędność jest karta paliwowa euroShell Card, umożliwiająca sprawowanie kontroli zarówno nad miejscem dokonywania tankowania, jak i nad planowanym budżetem. Całodobowy dostęp, dzięki dostępowi do portalu Self-Serve we FleetCor, który pozwala na zarządzanie kontem i kartami. Istotne jest to, że użytkowanie karty opłaca się nawet wtedy, gdy posiadamy tylko jeden pojazd i prowadzimy małe przedsiębiorstwo.

Oszczędzanie z głową

Oszczędzanie w biznesie powinno być prowadzona z głową, dlatego warto zorientować się dokładnie, jaka opcja jest najlepsza dla naszej działalności. W ten sposób zainwestowane środki będą przynosić oczekiwane rezultaty, a zaoszczędzone pieniądze będziemy mogli przeznaczyć na dalszy rozwój firmy.

 

Wyłączenie akceptacji płatności kartami Shell na bramkach we Francji

Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 kwietnia 2018 akceptacja kart flotowych Shell na bramkach autostradowych oraz w tunelach we Francji zostanie wyłączona.

Program Clean Advantage™ - krok we właściwym kierunku

Firma FLEETCOR dołączyła do miedzynarodowego programu Clean Advantage™, który pomaga zmniejszyć emisję CO2 dzięki certyfikowanym projektom, takim jak lokalne sadzenie drzew, rekultywacja terenu lub alternatywne wsparcie energetyczne.

Kontrola pracowników – złośliwość czy konieczność?

Nikt z nas nie lubi być kontrolowanym. Kontrola kojarzy się bowiem najczęściej z brakiem zaufania lub niesłusznymi podejrzeniami. W zakładach pracy kontrola szefa niejednokrotnie wywołuje atak paniki wśród podwładnych, obawiających się konsekwencji będących jej wynikiem i często jest postrzegana jako wyraz złej woli lub po prostu złośliwości.

Tniemy koszty – poznaj metody, które pozwolą Ci zredukować firmowe wydatki.

Kwestia oszczędności w działalności przedsiębiorstwa to popularny temat. Nie ma w tym nic dziwnego - szukanie oszczędności pochłania dużą część naszego czasu i energii zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Jak oszczędzać na paliwie?

Niezależnie od aktualnych cen paliwa, kierowcy zawsze szukają nowych możliwości oszczędzania. Dotyczy to zarówno kierowców zawodowych, jak i podróżujących sporadycznie. Problem staje się jeszcze istotniejszy dla właścicieli firm transportowych, którzy nieraz muszą zarządzać całą flotą i a oszczędność na paliwie stanowi istotny punkt w całym przedsięwzięciu.

Stacje benzynowe Shell w Polsce

Marka Shell to jedno z najbardziej rozpoznawalnych na świecie przedsiębiorstw zajmujących się wydobyciem, przetwórstwem i sprzedażą gazu ziemnego oraz ropy naftowej. Powstała już w XIX wieku, natomiast na rynek polski weszła w 1992 roku.

Bezpieczeństwo dla Ciebie i Twoich pracowników – sprawdź, jak o nie zadbać

Prowadzenie firmy to duża odpowiedzialność. Poza dbałością o finanse i każdy aspekt związany z działalnością, musimy także zatroszczyć się o godne warunki pracy zatrudnianych osób oraz ich bezpieczeństwo, za które właściciel firmy bezpośrednio odpowiada.

Karty paliwowe euroShell Card – korzystaj w kraju i w Europie

Kontrola kosztów zakupu paliwa w przypadku firm zajmujących się transportem poza granice kraju jest mocno utrudniony. Zatrudniani kierowcy mają możliwość wyboru miejsca jego zakupu, a ich wybór nie zawsze jest korzystny dla budżetu firmy, dla której pracują. Nie bez znaczenia pozostaje również aspekt bezpieczeństwa, który w przypadku transakcji gotówkowych w czasie dalekich tras zostaje mocno obniżony.

Prowadzisz małą firmę? Poznaj rozwiązanie idealne dla Twojego biznesu!

Czuwanie nad budżetem niewielkiego przedsiębiorstwa jest równie a może nawet bardziej absorbujące i wymagające, niż kontrola finansów dużej firmy. Jakiekolwiek straty finansowe są bowiem dla małych firm bardzo mocno odczuwalne.

Znajdź sposób na kontrolę wydatków w Twojej firmie

Kontrola wydatków jest bardzo ważnym aspektem prowadzenia działalności. Śledzenie tego, w jaki sposób wydajemy firmowe pieniądze, pomaga kontrolować budżet i wprowadzać potrzebne w tym zakresie zmiany.