Infolinia dla nowych klientów
Infolinia dla nowych klientów
Dział Obsługi Klienta
Dział Obsługi Klienta
E-mail
E-mail

Karty paliwowe, a odliczenie VAT

Jak wiadomo, podatki obecnie stanowią sporą część ceny paliw. Shell umożliwia łatwy i szybki zwrot zapłaconych podatków, w tym akcyzy od paliwa zakupionego przy użyciu karty euroShell Card na terenie całej Europy. Klienci Shell mogą uzyskać zwrotu podatku VAT już 14 dni od daty wystawienia faktury. Wiąże się to z szybszym przepływem środków i tym samym można sprawniej planować dalsze wydatki, co jest niezwykle istotne w każdej prężnie działającej firmie przewozowej. Wiedząc, jaką uzyska się kwotę zwrotu oraz znając jego termin, łatwiej jest o zarządzanie finansami, projektowanie dalszych inwestycji i zyskanie spokoju o to, że wszystko na tym polu jest pod kontrolą. Istotne znaczenie w tym procesie ma uproszczona administracja. Faktury euroShell przesyłane są bezpośrednio od Shell do FDE, czyli jednej z czołowych europejskich agencji, która zajmuje się zwrotem podatku VAT. Tym samym skrócone zostają wszelakie skomplikowane procedury administracyjne i już na tym etapie oszczędzamy sporo czasu. Poszczególne procedury w urzędach także są załatwiane przez Shell, tym samym klienci nie muszą zmagać się z masą dokumentów ani z barierą językową.

4 formy zwroty podatku

Shell proponuje cztery formy zwrotu podatku. Pierwszą z nich jest zwrot podatku VAT w trybie fakturowym netto. Ta metoda jest najszybsza, gdyż podatek VAT zostaje potrącony z należności już w dwa tygodnie od daty wystawienia faktury. Co ważne, usługa ta jest możliwa wówczas, gdy faktury zostały wystawione za transakcje dokonane kartą euroShell. Możliwość takiej formy zwrotu podatku dostępna jest w prawie dwudziestu krajach europejskich. Drugą formą jest zwrot podatku VAT w trybie standardowym. To jedyny sposób uzyskania zwrotu podatku w miejscach, gdzie niemożliwe bądź niedozwolone jest fakturowanie netto. Wówczas zwrot środków dokonywany jest w momencie, gdy pieniądze zostaną faktycznie przekazane przez urząd podatkowy.

Trzecią formą jest zwrot podatku VAT w trybie miesięcznym. Ta opcja jest prostym rozwiązaniem pozwalającym na zwrot podatku za wszelkie wydatki poniesione na trasie, niezależnie od miejsca pobytu w Europie. Z tej usługi mogą korzystać zarejestrowani klienci, którzy korzystają ze zwrotu podatku VAT w trybie fakturowania netto. Dzięki temu mamy możliwość zwrotu podatku, również w przypadku faktur innych niż te, które zostały wystawione za transakcje kartą Shell.

Czwartą możliwością jest zwrot części akcyzy za zakupiony olej napędowy w niektórych krajach Europy (Belgii, Francji, Węgrzech, Włoszech, Słowenii i Hiszpanii). Warto wiedzieć, że rejestracja w FDE umożliwia pomoc przy rejestracji w organach skarbowych na terenie Europy. Jest to istotne, gdyż w niektórych państwach przewoźnicy autokarowi muszą dokonać takiej rejestracji (Dania, Niemcy, Belgia czy Austria), a proces ten często jest żmudny i czasochłonny, co w połączeniu z obcym nieraz językiem stanowić może wyzwanie niemożliwe do zrealizowania bez pomocy specjalisty.

 

Kontrola pracowników – złośliwość czy konieczność?

Nikt z nas nie lubi być kontrolowanym. Kontrola kojarzy się bowiem najczęściej z brakiem zaufania lub niesłusznymi podejrzeniami. W zakładach pracy kontrola szefa niejednokrotnie wywołuje atak paniki wśród podwładnych, obawiających się konsekwencji będących jej wynikiem i często jest postrzegana jako wyraz złej woli lub po prostu złośliwości.

Tniemy koszty – poznaj metody, które pozwolą Ci zredukować firmowe wydatki.

Kwestia oszczędności w działalności przedsiębiorstwa to popularny temat. Nie ma w tym nic dziwnego - szukanie oszczędności pochłania dużą część naszego czasu i energii zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Jak oszczędzać na paliwie?

Niezależnie od aktualnych cen paliwa, kierowcy zawsze szukają nowych możliwości oszczędzania. Dotyczy to zarówno kierowców zawodowych, jak i podróżujących sporadycznie. Problem staje się jeszcze istotniejszy dla właścicieli firm transportowych, którzy nieraz muszą zarządzać całą flotą i a oszczędność na paliwie stanowi istotny punkt w całym przedsięwzięciu.

Stacje benzynowe Shell w Polsce

Marka Shell to jedno z najbardziej rozpoznawalnych na świecie przedsiębiorstw zajmujących się wydobyciem, przetwórstwem i sprzedażą gazu ziemnego oraz ropy naftowej. Powstała już w XIX wieku, natomiast na rynek polski weszła w 1992 roku.

Karty paliwowe, a odliczenie VAT

Jak wiadomo, podatki obecnie stanowią sporą część ceny paliw. Shell umożliwia łatwy i szybki zwrot zapłaconych podatków, w tym akcyzy od paliwa zakupionego przy użyciu karty euroShell Card na terenie całej Europy.

Bezpieczeństwo dla Ciebie i Twoich pracowników – sprawdź, jak o nie zadbać

Prowadzenie firmy to duża odpowiedzialność. Poza dbałością o finanse i każdy aspekt związany z działalnością, musimy także zatroszczyć się o godne warunki pracy zatrudnianych osób oraz ich bezpieczeństwo, za które właściciel firmy bezpośrednio odpowiada.

Karty paliwowe euroShell Card – korzystaj w kraju i w Europie

Kontrola kosztów zakupu paliwa w przypadku firm zajmujących się transportem poza granice kraju jest mocno utrudniony. Zatrudniani kierowcy mają możliwość wyboru miejsca jego zakupu, a ich wybór nie zawsze jest korzystny dla budżetu firmy, dla której pracują. Nie bez znaczenia pozostaje również aspekt bezpieczeństwa, który w przypadku transakcji gotówkowych w czasie dalekich tras zostaje mocno obniżony.

Prowadzisz małą firmę? Poznaj rozwiązanie idealne dla Twojego biznesu!

Czuwanie nad budżetem niewielkiego przedsiębiorstwa jest równie a może nawet bardziej absorbujące i wymagające, niż kontrola finansów dużej firmy. Jakiekolwiek straty finansowe są bowiem dla małych firm bardzo mocno odczuwalne.

Znajdź sposób na kontrolę wydatków w Twojej firmie

Kontrola wydatków jest bardzo ważnym aspektem prowadzenia działalności. Śledzenie tego, w jaki sposób wydajemy firmowe pieniądze, pomaga kontrolować budżet i wprowadzać potrzebne w tym zakresie zmiany.