Tniemy koszty – poznaj metody, które pozwolą Ci zredukować firmowe wydatki.

Kwestia oszczędności w działalności przedsiębiorstwa to popularny temat. Nie ma w tym nic dziwnego - szukanie oszczędności pochłania dużą część naszego czasu i energii zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Oszczędności zapewniają poczucie stabilizacji i finansowego bezpieczeństwa, a przede wszystkim stwarzają szansę na rozwój, co w przypadku niewielkich firm lub tych, które dopiero zaczynają funkcjonować na rynku, jest szczególnie ważne. Jednak ich zgromadzenie, o czym zapewne przekonało się już wiele osób, nie jest proste. Kluczową rolę w ich zdobywaniu oczywiście odgrywa redukcja wydatków, bez której nie sposób zgromadzić choćby najmniejszego kapitału. Obniżenie ponoszonych kosztów, choć trudne, jest możliwe, ale wymaga przestrzegania kilku podstawowych zasad. O jakich zasadach mowa?

Metoda małych korków

Duże oszczędności często wynikają z pozornie niewielkich sum, które dodawane do siebie, pomnażają kapitał firmy. Niestety wielu przedsiębiorców wciąż zapomina o tej prostej i sprawdzonej zasadzie. Taka postawa nie pozwala im realnie spojrzeć na możliwości, jakie mogą wykorzystać w swojej działalności w zakresie redukcji firmowych wydatków. Tymczasem możliwości tych jest całkiem sporo. Na początek pod lupę warto wziąć te wydatki, które pochłaniają największą część naszego budżetu. To właśnie im trzeba się dokładnie przyjrzeć, może się bowiem okazać, że przy odrobinie dobrych chęci, można będzie je bez trudu obniżyć, nie zakłócając przy tym funkcjonowania firmy.

Świetnym przykładem okazują się być koszty związane z zakupem paliwa, które to dla większości firmy są wydatkiem absolutnie niezbędnym i jednocześnie dość wysokim. W ich przypadku doskonale sprawdzają się metody pozwalające narzucić większe ograniczenia, które dodatkowo umożliwiają stałą kontrolę nad ponoszonymi wydatkami. Jedną z nich są karty paliwowe euroShell Card opracowane przez firmę Shell. Korzystanie z nich pozwala przedsiębiorcy dopasować zakres wydatków oraz ich częstotliwość do potrzeb swojej firmy, monitorować bieżące transakcje, wprowadzać stosowne ograniczenia, a także – poprzez dostęp do akcji rabatowych i promocyjnych – obniżać koszty zakupu paliwa nawet o 30%.

Pełna kontrola wydatków

Rzetelna i bieżąca kontrola wydatków to czynność najważniejsza dla tych, którzy chcą je obniżyć. Bez jasnej i przejrzystej oceny kondycji finansowej przedsiębiorstwa i zestawienia jej z ponoszonymi kosztami nie może być mowy o podjęciu działań mających na celu ich redukcję. Wybierając metody kontroli, warto kierować się rodzajem prowadzonej działalności, a także obszarem wydatków, który ma zostać objęty nadzorem. W przypadku kosztów zakupu paliwa, można skorzystać ze wspomnianych wcześniej kart paliwowych euroShell Card.

Korzystanie z nich umożliwia przedsiębiorcy nieograniczony podgląd wydatków bez względu na miejsce i czas zakupów dokonywanych za ich pośrednictwem. To, co w kontroli najważniejsze, to przede wszystkim systematyczność. Warto więc skupić się bieżących raportach, które powinny napływać cyklicznie z każdego działu. Z ich pomocą szansa na szybkie wychwycenie, który rodzaj wydatków pochłania największą część budżetu, zdecydowanie wzrasta.

Rzeczy ważne i ważniejsze…

Umiejętność skupiania się na rzeczach najistotniejszych to bardzo cenna cecha, która swoje zastosowanie ma również w biznesie. Analizując sytuację finansową firmy pod kątem wydatków związanych z jej prowadzeniem, należy poświęcić chwilę uwagi i zastanowić się nad ich celowością. Może się bowiem okazać, że pozornie niewielkie sumy firmowych pieniędzy są przeznaczane na cele, które dla prosperowania firmy wcale nie są najważniejsze, albo nawet całkiem zbędne. Tymczasem zgodnie ze wspomnianą wcześniej zasadą, duże oszczędności zawsze wynikają z pozornie mało istotnych sum. Może warto zatem zrezygnować z rzeczy mało ważnych na rzecz tych najważniejszych?

Jeżeli jesteś zainteresowany tematem, przeczytaj nasz poprzedni artykuł i znajdź sposób na kontrolę wydatków w Twojej firmie. Zapraszamy!

 

Wyłączenie akceptacji płatności kartami Shell na bramkach we Francji

Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 kwietnia 2018 akceptacja kart flotowych Shell na bramkach autostradowych oraz w tunelach we Francji zostanie wyłączona.

Program Clean Advantage™ - krok we właściwym kierunku

Firma FLEETCOR dołączyła do miedzynarodowego programu Clean Advantage™, który pomaga zmniejszyć emisję CO2 dzięki certyfikowanym projektom, takim jak lokalne sadzenie drzew, rekultywacja terenu lub alternatywne wsparcie energetyczne.

Kontrola pracowników – złośliwość czy konieczność?

Nikt z nas nie lubi być kontrolowanym. Kontrola kojarzy się bowiem najczęściej z brakiem zaufania lub niesłusznymi podejrzeniami. W zakładach pracy kontrola szefa niejednokrotnie wywołuje atak paniki wśród podwładnych, obawiających się konsekwencji będących jej wynikiem i często jest postrzegana jako wyraz złej woli lub po prostu złośliwości.

Tniemy koszty – poznaj metody, które pozwolą Ci zredukować firmowe wydatki.

Kwestia oszczędności w działalności przedsiębiorstwa to popularny temat. Nie ma w tym nic dziwnego - szukanie oszczędności pochłania dużą część naszego czasu i energii zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Jak oszczędzać na paliwie?

Niezależnie od aktualnych cen paliwa, kierowcy zawsze szukają nowych możliwości oszczędzania. Dotyczy to zarówno kierowców zawodowych, jak i podróżujących sporadycznie. Problem staje się jeszcze istotniejszy dla właścicieli firm transportowych, którzy nieraz muszą zarządzać całą flotą i a oszczędność na paliwie stanowi istotny punkt w całym przedsięwzięciu.

Stacje benzynowe Shell w Polsce

Marka Shell to jedno z najbardziej rozpoznawalnych na świecie przedsiębiorstw zajmujących się wydobyciem, przetwórstwem i sprzedażą gazu ziemnego oraz ropy naftowej. Powstała już w XIX wieku, natomiast na rynek polski weszła w 1992 roku.

Bezpieczeństwo dla Ciebie i Twoich pracowników – sprawdź, jak o nie zadbać

Prowadzenie firmy to duża odpowiedzialność. Poza dbałością o finanse i każdy aspekt związany z działalnością, musimy także zatroszczyć się o godne warunki pracy zatrudnianych osób oraz ich bezpieczeństwo, za które właściciel firmy bezpośrednio odpowiada.

Karty paliwowe euroShell Card – korzystaj w kraju i w Europie

Kontrola kosztów zakupu paliwa w przypadku firm zajmujących się transportem poza granice kraju jest mocno utrudniony. Zatrudniani kierowcy mają możliwość wyboru miejsca jego zakupu, a ich wybór nie zawsze jest korzystny dla budżetu firmy, dla której pracują. Nie bez znaczenia pozostaje również aspekt bezpieczeństwa, który w przypadku transakcji gotówkowych w czasie dalekich tras zostaje mocno obniżony.

Prowadzisz małą firmę? Poznaj rozwiązanie idealne dla Twojego biznesu!

Czuwanie nad budżetem niewielkiego przedsiębiorstwa jest równie a może nawet bardziej absorbujące i wymagające, niż kontrola finansów dużej firmy. Jakiekolwiek straty finansowe są bowiem dla małych firm bardzo mocno odczuwalne.

Znajdź sposób na kontrolę wydatków w Twojej firmie

Kontrola wydatków jest bardzo ważnym aspektem prowadzenia działalności. Śledzenie tego, w jaki sposób wydajemy firmowe pieniądze, pomaga kontrolować budżet i wprowadzać potrzebne w tym zakresie zmiany.