Przejdź do treści
top
  • Strona główna
  • Pięć powodów, dla których warto zdecydować się na kartę paliwową

Pięć powodów, dla których warto zdecydować się na kartę paliwową

Kobieta tankująca paliwo
Kobieta tankująca paliwo

Pięć powodów, dla których warto zdecydować się na kartę paliwową

Myślisz, że karty paliwowe są opłacalne tylko w przypadku większych firm? To popularne, lecz mylne przekonanie! Z odpowiednim dostawcą, karty paliwowe mogą być wartościowe już dla jednego pojazdu firmowego. W tym artykule przedstawiamy pięć najważniejszych powodów, dla których warto zdecydować się na kartę paliwową.

Karta paliwowa działa podobnie do karty kredytowej. Twoi pracownicy mogą używać jej do zakupu paliwa bezpośrednio na stacji benzynowej, a co za tym idzie, nie muszą wypłacać żadnej gotówki. Ze względu na łatwość obsługi, karty paliwowe oferują korzyści nie tylko dla pracowników, ale przede wszystkim dla Ciebie jako przedsiębiorcy. Na szczególną uwagę zasługuje kolejne pięć zalet: 

Korzyści z karty paliwowej w pigułce

1.      Kontrola kosztów

2.      Szybkie wykrywanie przypadków niewłaściwego użycia

3.      Oszczędność czasu dzięki automatycznemu rozliczaniu

4.      Wygoda płatności za paliwo za granicą

5.      Oszczędność pieniędzy podczas tankowania

 

1. Kontrola kosztów firmowej floty i pracowników

Dzięki karcie paliwowej zawsze wiadomo, kto, kiedy i gdzie tankował. Zapewnia to transparentność, zwłaszcza w sytuacji, gdy dostęp do floty ma wielu pracowników: każdą płatność można szybko przypisać do konkretnego pojazdu i odpowiedniego pracownika.

Dzięki szczegółowemu raportowaniu, na swoim koncie użytkownika możesz bezpośrednio sprawdzić, kiedy pojazd został zatankowany i nie musisz już czekać tygodniami na raporty wydatków.

2. Identyfikowanie i zapobieganie przypadkom niewłaściwego użycia

Podczas korzystania z karty paliwowej wymagane jest wprowadzenie kodu PIN, co znacznie utrudnia oszustwa w rozliczeniach paliwowych.

Dodatkowo, system ochrony przed oszustwami zapewnia podwójne zabezpieczenie. Najlepiej wybrać dostawcę, który wykrywa i zgłasza nadużycia w czasie rzeczywistym. Pozwala to na natychmiastową reakcję na podejrzaną aktywność i zablokowanie karty zanim poniesione będą większe straty.

3. Automatyczna księgowość i uproszczone rozliczenia

Dzięki karcie paliwowej, spędzanie czasu na indywidualnym księgowaniu paragonów nie będzie już koniecznością.

W danym okresie rozliczeniowym otrzymasz zbiorcze faktury za wszystkie tankowania, które można wykorzystać bezpośrednio w księgowości i u doradcy podatkowego. To duża zaleta, szczególnie dla małych firm, w których księgowość jest nadal prowadzona ręcznie. 

4. Wygoda płatności za paliwo za granicą

Twoi pracownicy często podróżują za granicę? Karta paliwowa będzie dla Ciebie szczególnie opłacalnym rozwiązaniem. Wystarczy wybrać dostawcę, który jest częścią dużej międzynarodowej sieci partnerskiej, aby i za granicą Twoi pracownicy mogli tankować bezgotówkowo. Międzynarodowy typ karty umożliwia korzystanie z niej nie tylko za granicą, ale też w kraju.

Dodatkowo, nie ma już potrzeby sporządzania złożonych raportów z wydatków z podróży zagranicznych, a księgowość będzie odciążona.

5. Oszczędzanie dzięki stałym rabatom

Twoje konto firmowe również zyska na kartach paliwowych! Wiele kart obejmuje zniżki na paliwo, a nawet oferuje regionalne stałe ceny oleju napędowego i benzyny. Dla przykładu, z kartą Shell Card od FLEETCOR można zaoszczędzić do 7 groszy na litrze.

Którą kartę paliwową wybrać?

Podczas gdy zalety są już oczywiste, pytanie brzmi: którą kartę wybrać? W tym przypadku decydujące znaczenie ma nie tylko wielkość floty pojazdów, ale także, między innymi, kierunki podróży i liczba pracowników, którzy będą korzystali z karty.

Jeśli nie wiesz na którą kartę się zdecydować lub chcesz uzyskać indywidualną poradę, skontaktuj się z naszym zespołem sprzedaży!

 

AKTUALNOŚCI FLEETCOR
– BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Letnia loteria „Podróże marzeń z Shell”

To lato zapowiada się wyjątkowo na stacjach Shell w Polsce!

Szczegóły

Optymalizacja zużycia paliwa dzięki planowaniu tras

Bez względu na to, czy wybierasz się samochodem na wakacje, czy jedziesz na spotkanie z kliente

Szczegóły

Zadbaj o bezpieczeństwo – przygotuj auto do podróżowania latem

Letnie warunki mogą dać się we znaki samochodowi równie mocno, jak kierowcy.

Szczegóły

Przygotuj swoją flotę na wiosnę – o co warto zadbać przed nadchodzącym sezonem

Każda pora roku rządzi się innymi prawami, również jeśli chodzi o przygotowanie pojazdu.

Szczegóły

Płatne autostrady w Polsce. Jak sprawnie opłacać odcinki płatne przez videotolling?

Z tego artykułu dowiesz się: 

bg

CZY WZBUDZILIŚMY TWOJE ZAINTERESOWANIE? – POZWÓL, ŻE ODEZWIEMY SIĘ DO CIEBIE

Chcesz dowiedzieć się więcej o nas, o naszych produktach i usługach? Pozwól naszemu nowemu zespołowi obsługi klienta oddzwonić do Ciebie i przedstawić indywidualną ofertę.
Wybierz najwygodniejszy sposób i pozwól nam do Ciebie oddzwonić. Nie masz ochoty na wysłuchiwanie irytujących melodyjek ani na długi czas oczekiwania?

Nie zwlekaj i skorzystaj z naszej usługi oddzwaniania – oszczędzisz czas i nerwy: